Wprowadź 8 latki we wzruszający świat zwierząt!

Nasze pociechy tak szybko dorastają! Z pewnością pamiętasz, jak jeszcze sam czytałeś mu na dobranoc przeróżne książeczki. Niewykluczone, że nadal to robisz. W tym wieku dzieci są już jednak w stanie samemu zacząć kartkować i poznawać fantastyczne opowieści. Z pewnością jest to istotny element w ich rozwoju. Jakie jednak pozycje byłyby dla nich odpowiednie? Jako fantastyczny prezent dla 8 latka sprawdzi się seria “Zaopiekuj się mną!” autorstwa Holly Webb. Dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na te pozycje?

Maluchy kochają urocze zwierzątka

Każda z ponad czterdziestu książek zawiera wzruszającą opowieść o przyjaźni przywiązanego czworonoga z człowiekiem. A przecież na palcach można by było zliczyć dzieci, które na widok merdającego ogonka, radosnego szczekania bądź pomrukiwania czy mięciutkiego futerka, pozostałyby niewzruszone. Zwierzęta mają bowiem w sobie to coś, co przyciąga nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych.

Bohaterami są właśnie dzieci

Młodzi czytelnicy mają niepowtarzalną okazję postawić się w roli literackiego bohatera. Sam może odnaleźć zwierzęcego przyjaciela, zmierzyć się z przeciwnościami losu, aż wreszcie odnaleźć prawdziwe szczęście. Dzieci mają niezwykle rozwiniętą wyobraźnię i podczas czytania tych opowieści z pewnością zrobią z niej użytek. 

To opowieści o odwadze oraz sile przyjaźni

Książki Holly Webb przeznaczone są dla najmłodszych nie bez powodu. Rodzic nie musi się martwić, że zawarte w nich treści, źle wpłyną na młode umysły. Nie sposób znaleźć tam rażących treści czy przemocy, które obecnie coraz częściej przedstawiane są nawet w bajkach przeznaczonych dla młodszych widzów. 

Seria “Zaopiekuj się mną!” uczy cennych wartości

Wspomniane tomy zdadzą test na wymarzony prezent dla 8 latka – klocki lego śpiewająco. Zachwycone będzie nie tylko dziecko, ale i rodzic. W końcu czy jest lepszy sposób, by nauczyć pociechę delikatności, odpowiedzialności oraz troskliwości, niż posługując się przykładem małych, bezbronnych stworzonek? Może nie zgadzacie się na prawdziwego zwierzaka, ale ta seria to świetna alternatywa.