Aktualności

20.03.2016 r.

Wspomóż stajnię 1% podatku albo ...

więcej »

13.04.2016 r.

Pełne Wyniki Zawodów 09-10.04.2016

więcej »

09-10.04.2016 r.

WSTĘPNE listy startowe i godziny 09-10.04.2016r LM (skoki) ZR-A (ujeżdżenie) i AMWiM (skoki i ujeżdżenie)

więcej »

09-10.04.2016 r.

WSTĘPNE !!! Propozycje zawodów w dniach 09-10.04.2016r LM i AMWiM

więcej »

09-10.04.2016 r.

Zawody w skokach w ramach Ligi Mazowsza oraz zawody w ujeżdżeniu

więcej »

 

Partnerzy

Fundacja Studencka "Młodzi Młodym"

więcej »

Nasi Instruktorzy

W chwili obecnej jazdy w naszej stajni prowadzą: Janina Kurek, Olga Cykowska, Wojciech Pietrusiewicz, Piotr Piekarczyk, Dorota Stokowska i Witold Putkiewicz.


Najbardziej znaną postacią w naszej stajni jest Janka. Uczy już wiele lat – zarówno podstaw, jak i bardziej zaawansowanych elementów jeździectwa w ujeżdżeniu i w skokach. Wiele naszych dużych koni została również przez nią ułożona - dlatego jazda na nich daje dużo satysfakcji. Najlepszym przykładem „dobrej ręki” pani Janki jest Furia – koń skaczący bezproblemowo parkury, znający ujeżdżenie na poziomie klasy N, a także chodzący na lonży pod początkującymi.
Charakterystyczną cechą Janki jest jej głos – można Janki nie zauważyć na ujeżdżalni, ale zawsze się ją usłyszy. Wrażliwi jeźdźcy na pierwszej jeździe mogą się trochę przestraszyć, ale po dłuższym czasie okazuje się, że Janka wcale nie jest taka straszna…


Olga Cykowska dyżuruje całe soboty od rana do wieczora. Ma wtedy ręce pełne roboty – prowadzi jazdy, karmi konie, wypuszcza je na wybieg, sprząta stajnię itd. Mimo nawału pracy zawsze ma dobry humor i chęć do żartów.


Wojtek Pietrusiewicz (Voytas dla znajomych) jest nie tylko instruktorem jazdy konnej, ale również weterynarzem (bardzo często wykorzystywanym w stajni do szczepienia, badania, odrobaczania… itp.). Prowadzi jazdę dla zaawansowanych w czwartek po południu. Można go też wtedy zobaczyć dosiadającego Pirka. Para ta stanowi wspaniały widok – pod Wojtkiem Pirek zmienia się w konia sportowego, ujeżdżeniowego i skoczka zarazem. Szkoda, że nawał pracy nie pozwala Wojtkowi na regularne treningi – miło by było zobaczyć tą parę reprezentującą barwy naszej stajni na zawodach regionalnych.


Piotr Piekarczyk jest również wspaniałym, aczkolwiek zapracowanym jeźdźcem. Specjalizuje się w jeździe kawaleryjskiej i prowadzi jazdy dla ułanów w poniedziałki wieczorem. W wolnych chwilach… sprząta, przybija, prowadzi lonże itp., ponieważ jako człowiek bardzo miły, jest zawsze skłonny do pomocy.

 

Dorota Stokowska prowadzi jazdy przede wszystkim dla dzieci, na małych koniach. Uczy dzieci od podstaw do „małego sportu”. Jej wychowankowie coraz więcej potrafią, zaczynają zdobywać brązowe odznaki, udzielać się na regionalnych zawodach jeździeckich (pod pojęciem „wychowankowie” kryją się nie tylko dzieci, ale również koniki). Sama bardzo lubi jeździć konno, nie tylko na dużych, ale i na małych koniach. Kiedyś startowała w zawodach regionalnych w skokach na koniu Waldrom; później na dzierżawionej Baskonii w skokach i ujeżdżeniu (największy sukces - 10 miejsce w rankingu Ligii Mazowsza 2010 w klasie LL). Teraz ma własnego konia - Librę.


Witold Putkiewicz jest związany z sekcją małych koni od początków jej istnienia. Jednak praca zawodowa nie pozwala mu bywać w stajni tak często, jakby chciał – prowadzi więc jazdy głównie w poniedziałki, jak również od czasu do czasu zastępuje Dorotę. Uwielbia powożenie – jakby mógł, to oprzągłby każdego, nawet sportowego konia (na tym tle dochodzi do konfliktów z panią Dorotą, która nie uważa za stosowne zaprzęgać np. Kaprysa). Dzieci bardzo lubią pana Witka za jego humor i chęć do żartów, ale mają też do niego szacunek – w sytuacjach konfliktowych od razu stawia do pionu niegrzecznego delikwenta.