Fantastyczny prezent dla 8 latka. Książka, od której nie oderwie się do ostatniej strony!

Czytanie jest niezwykle istotną umiejętnością w kwestii rozwoju dzieci. Z początku to rodzice zapoznają je z wyśnionymi światami, cudownymi historiami i intrygującymi bohaterami. Przychodzi jednak taki czas, kiedy maluchy powoli same zdobywają umiejętności, konieczne do poznawania coraz to nowszych historii. Jaką książkę warto by rozważyć na prezent dla 8 latka? Z pewnością jedną z nich jest tom, który wyszedł spod ręki brytyjskiego pisarza Hugh’a Lofting’a pod tytułem “Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.

O czym jest ta książka? 

Historia ta jest pierwszym dziełem z cyklu o niezwykłym doktorze. John Dolittle jest niezaprzeczalnie wyjątkowym i najlepszym w swoim fachu weterynarzem. Znany jest ze swoich dziwactw, dlatego wśród ludzi nie cieszy się zbytnią popularnością. Inaczej jednak jest w niezwykłym świecie zwierząt, na którym opiera się ta książka. Doktor posiada bowiem pewną niesamowitą zdolność- potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Właśnie dzięki temu możliwa jest tak silna przyjaźń pomiędzy nim a takimi gatunkami jak pies, papuga czy nawet małpka. 

Historia ta, zabierze czytelników w niezwykłą podróż w głąb Czarnego Lądu, gdzie pewne zwierzęta proszą John’a Dolittle’a o pomoc. Doktor, zaś, któremu nie jest obojętne cierpienie żadnego zwierzęcia, nie ma serca im odmówić. Tak więc zaczyna się jego podróż pełna przygód, w którą wyrusza wraz ze swymi nieodłącznymi towarzyszami!

Dlaczego polecana jest dla najmłodszych? 

Opowieść ta zawiera wszystko, czego mógłby pragnąć najmłodszy czytelnik. Od fantastycznie wykreowanego, baśniowego wręcz świata, który pozwolimy się oderwać od ponurej rzeczywistości, po fantastyczne przygody. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że treść książki nie ma w sobie nic, czego musieliby obawiać się rodzice. Nie sposób znaleźć tam, tak powszechnego wulgarnego słownictwa czy przemocy, które zdominowały rozrywkę, przeznaczoną nawet dla najmłodszych. Jest więc to wspaniały prezent dla 8 latka – Tania Książka, z czym z pewnością zgodzi się praktycznie każdy, kto miał okazję przeczytać tę cudowną książkę.